רכישה מקבלן

 
 

רכישה מקבלן:

כדאי להתיעץ עם עו"ד גם במקרה של רכישת דירה מקבלן.  נכון, יש עו"ד לקבלן שיעזור לכם למלא את הטפסים הנחוצים ושיסביר לכם מהותה של העסקה ואולי אף יעשה נספח תיקונים על פי בקשותיכם, אך עוה"ד הזה הוא בראש ובראשונה עו"ד של הקבלן וכיוון שכך עדיף גם שיהיה לכם עו"ד משלכם.  ומה הוא יעשה?

עו"ד שלכם יבדוק עבורכם את הזכויות של הקבלן בקרקע, האים הוא הבעלים או שיש בעלים נוספים? ומה דעתם של הבעלים הנוספים? האם יש אישור שלהם לבניה? האם נתנו הסכמתם לרישום הערת אזהרה? מה אחוזי הבעלות שישארו להם לאחר גמר הבניה?

עוה"ד גם יגש לעיריה המקומית ויבדוק גם שם מה הזכויות של הקבלן, האים ניתנו היתרים לבניה? האים ההיתרים מצורפים להסכם? האים הבניה המותרת בהיתר תואמת את ההבטחות של הקבלנים אליכם?

כמו כן המחוקק (בעקבות פרשות כמו "פרשת חפציבה") קבע הגנות מסוימות בחוק לטובת רוכשי דירות. יש לבדוק שהגנות אלה מופעלות, שאתם לא מוותרים עליהם במשהו בחוזה עצמו.  עיקר ההגנות הן בענין הגנה על הכספים שאתם משלמים לקבלן במהלך הבניה.  הרי הקבלן זקוק לכספים שלכם על מנת לבנות ולכן אי אפשר ברוב המקרים לחכות עד לסוף הבניה ורק אז לשלם כנגד קבלת החזקה בנכס ומכאן שיש להבטיח את כספכם למקרה שהקבלן לא משלים את הבניה ונותרתם עם חצי דירה.

רוב האנשים קונים דירות מספר פעמים מועט בחייהם.  נכון שזה יקר ועולה הרבה כסף אך ההוצאה עבור שירותיו של עו"ד שכל מעייניו יהיו עבורכם היא זניחה לעומת עלות הרכישה עצמה וכדאי שהיא תהיה כמה שיותר בטוחה.  הרי מובן מאיליו שלא תרצו לסכן את השקעתכם בדירה בגלל השקעה אפסית נוספת בשירותיו של עו"ד.

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר      
 
 
 

משרד: התע"ש 10, קומה א', משרד 24, כפר סבא
כתובת דואר: התותחנים 6א', כפר סבא 44537

טלפון: 7655842 - 09 | נייד: 5793579 - 050
פקס: 7666208 - 09 | דוא"ל: shirae@zahav.net.il

כל הזכויות שמורות לעו"ד שירה אייזנשטטר. התוכן באתר אינו בא במקום ייעוץ משפטי פרטני בכל מקרה ומקרה. תודה.