מהו גישור?

 
 

מהו גישור?

דרך ליישוב סכסוך - גישור הוא תהליך ליישוב סכסוך כלשהו בין שני צדדים באמצעות צד שלישי נייטרלי אשר אין לו אינטרס בסכסוך ואין לו אינטרס בתוצאה מסוימת של הסכסוך.  הסכסוך יכול להיות בין כל שני אנשים או יותר.  מה שמיוחד הוא הנסיון לפתור את הסכסוך על ידי קבלת עזרה של צד שלישי.

הרבה פעמים כשאנחנו בריב עם מישהו קשה לנו באמת לשמוע מה הוא אומר לנו.  גם אם יש לנו סבלנות ואנחנו חושבים שאנחנו פתוחים לשמוע את מה שהוא אומר לנו בדרך כלל אנחנו יותר שומעים את מה שאנחנו חושבים שהצד השני אמר מאשר את מה שהוא אמר באמת. 

לכן כל כך חשוב שיהיה צד שלישי נוכח אשר יוכל להבהיר לנו מה באמת הצד השני אומר לנו ומה באמת הוא מתכוון להגיד.

 

כיצד מתנהל הליך הגישור?

הליך הגישור מתנהל בדרך כלל כאשר בחדר יושבים הצדדים המסוכסכים והמגשר.  המטרה של הגישור היא ליצור שיח אמיתי בין הצדדים, שיח אשר יביא לפתרון הסכסוך.

לעיתים יש צורך לדבר ביחידות עם כל אחד מהצדדים ובמקרה כזה המגשר יבקש מאחד הצדדים לצאת לזמן מה מהחדר או שמלכתחילה יקבע פגישה נפרדת עם אחד מהצדדים.  פגישה זו מטרתה להבין את הצרכים של אותו צד וגם להציג בצורה אחרת את הצרכים של הצד השני.  כל מה שנאמר בפגישה שכזאת הוא חסוי אלא אם כן הצד הסכים שהדברים יאמרו לצד השני.

 

לעיתים יהיו שני מגשרים אשר פועלים בשיתוף פעולה על מנת להגביר את שיתוף הפעולה בין הצדדים, כאשר כל מגשר רואה את הדברים דרך העיניים המקצועיות שלו (לדג' עו"ד ופסיכולוג) ומוסיף בדרך זו להצלחת הגישור.

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר      
 
 
 

משרד: התע"ש 10, קומה א', משרד 24, כפר סבא
כתובת דואר: התותחנים 6א', כפר סבא 44537

טלפון: 7655842 - 09 | נייד: 5793579 - 050
פקס: 7666208 - 09 | דוא"ל: shirae@zahav.net.il

כל הזכויות שמורות לעו"ד שירה אייזנשטטר. התוכן באתר אינו בא במקום ייעוץ משפטי פרטני בכל מקרה ומקרה. תודה.